Naudinga info

Rotorinis variklis

Naudinga infoRotorinis variklis, tai vidaus degimo variklis, visai kaip ir  variklis jūsų automobilyje, tik jis veikia  kitaip, nei įprastinis su stumokliais.


Stūmokliniame variklyje, toje pačioje kameroje (cilindre), iš eilės vyksta keturi procesai -  įsiurbimas, suspaudimas, degimas ir išmetimas. Rotorinis variklis taippat atlieka šiuos keturis darbus, bet kiekvienas jų vyksta tik tam tikroje kameros vietoje.  Tai tarsi turėti atskirą cilindrą kiekvienam darbui, su stūmokliu judančiu per visus tuos keturis cilindrus.

Skaityti daugiau...

 

Žibintų žymėjimai

Naudinga info

Kiekvienas žibintas turi tam tikrus žymėjimus, kurie ir reiškia, kam jis yra skirtas (trumpų šviesų, posūkio, atbulinės eigos ir tt..) taip pat kokios lemputės į jį gali būti montuojamos. Žymėjimai gali būti ant žibinto stiklo arba ant plastmasinio korpuso.

Skaityti daugiau...

 

Langų ploviklio testas

Naudinga info

Žiemą priekinis automobilio stiklas dėl permainingų orų ir mūsų šalies kelių priežiūros ypatumų būna švarus vos keletą akimirkų. Tad kaip geriausia kovoti su purvo plėvele?

Atsakymas į šį klausimą paprastas – naudokite gerą automobilio langų plovimo skystį. Tačiau kaip nepasiklysti parduotuvių lentynose ir išsirinkti tinkamiausią langų ploviklį?

Skaityti daugiau...

 

Tepalai

Naudinga info

Dažnai nutinka taip, kad nusipirkusieji automobilį svarsto, keisti ar ne variklio tepalus. Atsakymas paprastas: net jei tepalai ir atrodo šviesūs, juos patartina pasikeisti. Prieš keisdami visuomet pasižymėkite, kiek nuvažiuota kilometrų, ir kito keitimo datą. Daugelis mano, kad seni tepalai yra tamsūs. Bet tokie būna ne visada. 

Skaityti daugiau...

 

Akumuliatorius - naudinga žinoti

Naudinga info
Akumuliatorius negamina elektros energijos, o tik ją kaupia ir atiduoda. Energiją gamina tik užvesto automobilio generatorius.
Daugelis vartotojų stebisi, kodėl jų automobilio akumuliatorius tarnavo taip trumpai, lyginant su draugo ar kaimyno automobilio akumuliatoriumi. Na žinoma, visų pirma kaltiname kitus (gamintoją, pardavėją, automobilį, žiemos šalčius ir t.t.), ir nesusimąstome, ar teisingai akumuliatorius buvo ekploatuojamas. Kai automobilio užvesti nepavyksta, per vėlu jau būna kažką kaltinti.

Skaityti daugiau...

 

Nuolaidų kortelės trasporto priemonių kurui

Naudinga info
Lukoil kaupiama - iki 8 ct
EMSI - 8 ct
Ventus - 8 ct
Statoil - 7 ct

Skaityti daugiau...

 

Automobilinių terminų sutrumpinimų reikšmės

Naudinga info
A      (ampere) amperas
ABS     (antilock brake system) stabdžių antiblokavimo sistema
A/C     oro kondicionierius
ACC     1) uždegimo spynos padėtis: įjungti valytuvai, radioimtuvas, žiebtuvėlis
2) papildomas maitinimas

Skaityti daugiau...

 

Prižiūrimas akumuliatorius tarnaus ilgiau

Naudinga info
Ne firmos ženklas ir prekės brangumas lemia, kiek važinėsite su ta pačia automobilio baterija. Net ir menkai nutuokiantieji apie automobilio mechaniką iškart įtaria, kas kaltas, kad ryte nepavyko užvesti dar vakar puikiai važiavusio automobilio. Tačiau išsikrovus akumuliatoriui nebūtina tuoj pat galvoti apie dideles išlaidas – neretai užtenka jį įkrauti. Tai patartina daryti ir profilaktiškai. Taip pat būtina išsiaiškinti, ar akumuliatorius „išsikvėpė“ dėl senatvės, ar dėl kitų priežasčių.

Skaityti daugiau...

 
Daugiau pranešimų...

My status

Naujausi forumo pranešimai
Draugai
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Laumkelis - Autodalys
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas Topauto.lt Free PageRank Checker